AI: segítség vagy veszélyforrás? Iskolánk filológia szakos diákjai dobogós helyezéseket értek el a Venczel József esszéversenyen
AI: segítség vagy veszélyforrás?
Iskolánk filológia szakos diákjai dobogós helyezéseket értek el a Venczel József esszéversenyen
Iskolánk két XI.A filológia szakos diákja, Halász Kinga-Emőke és Keresztes Fanni, a mesterséges intelligencia használatának lehetőségei és veszélyei az oktatásban és azon túl címmel, a BBTE Magyar Szociológia és Szociális Munka Intézet által meghirdetett esszéversenyre beküldött pályamunkák a döntőben a harmadik helyezésben és dicséretben részesültek. A tanulók irányító tanára dr. Tódor Imre.
Gratulálunk diákjaink sikeréhez és eredményéhez!
A 26. alkalommal megrendezett TUDEK-en (Tudományos Diákkörök Erdélyi Konferenciája) iskolánkat három diák képviselte három különálló pályamunkával, és örömmel számolhatunk be arról, hogy mindannyian továbbjutottak a Kárpát-medencei döntőbe! A versenyre 2026. január 31-én kerül sor az online térben.
2026. január 31-én szervezték meg a sepsiszentgyörgyi Mikes Kelemen Elméleti Líceumban az Implom József helyesírási verseny országos szakaszát.
Január 29-én iskolánk dísztermében a Care2Travel önkéntesei tartottak bemutatót mintegy 170 diák számára, elsősorban a IX–X. évfolyam tanulóinak.