A X.D az Iskola Másként hete

2025-12-19

Az Iskola másként hét egyik nagy előnye, hogy szabadon megválaszthatjuk a periódust. Hasznos és tartalmas másként tevékenységgel megtölteni ezt a hetet nem mindig könnyű, de az elmúlt évek tapasztalataiból kiindulva vagy a sikeres projektekre gondolva lelkesen szervezkedünk valamennyien, hogy diákjaink sok új tapasztalatot szerezzenek ezeken a napokon. 

A X.D az Iskola Másként hete
Idén újszerű tanulási tapasztalatokban volt részük a X. D-és diákoknak, akik különböző intézményekhez jutottak el vagy találkoztak a képviselőikkel. Az iskolán kívüli nevelési lehetőség legjobb színterei voltak ezek a tevékenységek, amelyek nemcsak a tanulási képességet, hanem a szocio-emocionális kompetenciákat is fejlesztették. 
Mivel december 5-e az Önkéntesség Világnapja, egyik napunkat ennek jegyében szerveztük. A diákok eldönthették, hol, milyen területen vállalnának szívesen önkéntes munkát, az aprólékosabb szervezésben, a részletek pontosításában pedig nagy szerepet vállalt az osztály Szülői bizottsága is!
Ez nagyban megkönnyítette és segítette az osztályfőnöki munkát! 
A következő intézményekben önkénteskedtek a X.D-és diákok:
  • Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház
  • Micimackó Napköziotthon - Csíkszereda
  • Szikszai Állatorvosi Rendelő - Csíkszereda
Ugyancsak hiánypótló ismeretekkel gazdagodtak a diákok a Top Autóiskola biztonságos és felelős közlekedésről szóló előadásán, ahol jogásztól hallhattak hasznos információkat.
Csíkszeredai Helyi Rendőrség részéről Iacob Erzsébet réndőr tartott előadást az osztályteremben az iskolai biztonságról. Előadása tartalmas, érdekes és eligazító jellegű volt, a diákok pedig bizalommal kérdeztek. 
Közben lazítottunk, kikapcsolódtunk a Sapienta planetáriumában, valamint a Csíki Moziban. A Cravata galbenă című film nemcsak a szépsége miatt volt ünnepre hangoló, hanem amiatt is, hogy együtt néztük mi, marcisok, sokan!
Hálásan köszönöm a Szülői bizottságnak, valamint iskolánk vezetőségének a szervezésben nyújtott segítséget!
Tóth Zita osztályfőnök és a X.D
A Márton Áron Egyesület támogatása
2026-06-18

Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.

Labdarúgók az iskolánkban
2026-06-18

Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.

A Ballagás programja
2026-05-27

A végzőseinket 2026. május 29-én búcsúztatjuk. Ünnepeljenek velünk!