Hagyományainkhoz híven ebben az évben is méltón emlékeztünk az 1848-49-es márciusi eseményekre.
Az iskolai ünnepségen Varga László igazgató tartott ünnepi beszédet, felolvasva a 12 pontot is.
Dr. Takács Adrienn konzul, a Csíkszeredai Magyar Főkonzulátus képviselője Orbán Viktor, Magyarország miniszterelnökének ünnepi üzenetét tolmácsolta.
Két szavalat következett: Gábor Endre (XII. A) – Petőfi Sándor: A márciusi ifjak, Füleki László (XII. E) – Petőfi Sándor: A szabadsághoz.
Iskolánk kórusa forradalmi dalokat énekelt Csiszér István zenetanár vezetésével, majd megkoszorúztuk a díszterem falán található Gábor Áron-emléktáblát.
Az iskolai programok mellett részt vettünk a városi rendezvényeken is:
o március 14-én délután a Vár-téren található szobroknál koszút helyezett el Orbán Zsolt tanár és a Diáktanács képviselői: Kis Ádám (XI. E), Feiszthammel Norbert (XI. D), Balázs-Bécsi István (IX. F), Szőcs Ágnes (X. B)
o március 15-én, a Petőfi Sándor Általános Iskolá ünnepi megemlékezése alkalmából koszorúzott Tódor Imre tanár, valamint a Diáktanács képviselői: Kis Ádám (XI. E), Feiszthammel Norbert (XI. D), Lacz Eszter (XI. E) és Lőrincz Barnabás (XI. E).
o a Gál Sándor-szobornál koszorúzott Varga László igazgató, Juhász-András Réka igazgatóhelyettes, valamint a diákság részéről: Balázs-Bécsi István (IX. F), Beteg Emese (XI. A), Cserei Nándor (XI. D), Ladó Zsolt (XI. D), Lukács Eszter (XI. A) és Zólya Emőke Krisztina (XI. D).
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.