Kiválóság-díj a Márton Áron Gimnázium diákjainak tanárainak és az iskolának
Az év utolsó tanítási hetében, 2013 december 18-án Bukarestben , a kormánypalotában került sor az elmúlt tanév nemzetközi versenyein kitűnt diákok díjazására, amelyen Remus Pricopie oktatási miniszter mellett Victor Ponta miniszterelnök is köszöntötte a résztvevőket.
Az ünnepségre az ország harminckét megyéjének 86 iskolájából érkeztek diákok, tanárok és igazgatók, akik kiválósági oklevelet illetve pénzjutalmat vehettek át. Hargita megyéből a csíkszeredai Márton Áron Gimnázium , a székelyudvarhelyi Tamási Áron Gimnázium és a gyergyószentmiklósi Salamon Ernő Gimnázium képviselői voltak jelen az eseményen. A csíkszeredai Márton Áron Gimnáziumból a Nemzetközi Magyar Matematika Versenyen elért kitűnő eredményeknek köszönhetően Burus Endre(X.E osztály), Papp Andrea Kinga(X.C) ,Boros Bernadett idei végzős és Tamási Tímea(XII.E) osztályos tanulók, valamint Csapó Hajnalka, Páll Olga, Tamási Csaba felkészítő tanárok és Varga László igazgató kaptak meghívást az ünnepi rendezvényre, amelyen összesen 165 tanulót és 187 tanárt részesült elismerésben.

2013-12-19
Varga László
igazgató
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.