Az érettségiről diákszemmel

2015-05-13

A Hargita megyei Pszichopedagógiai Tanácsadó Központ munkatársai Hargita megye Tanfelügyelőségével karöltve fókuszcsoportos kutatást szerveztek végzős diákok érettségi vizsgához, tanuláshoz való viszonyulásáról, amelyből az egyik beszélgetés a Márton Áron Gimnázium dokumentációs is információs központjában zajlott 2015. május 13-án.

Az érettségiről diákszemmel
A kutatási terv témája: Az érettségizők diákszemmel

Kivitelezők: Bartha Dalma szociológus HMNTEK tervezési, moderátori, Erőss Piroska  tanfelügyelő pedig csoportszervezési feladatokat vállalták.

A kutatás célja:

·                  ismereteket szerezni arról, milyen érzésekkel, gondolatokkal viseltetik az érettségire készülő diák a közeledő vizsgákkal kapcsolatosan

·                   körbejárni azt a kérdést, hogyan látják, tapasztalják a diákok saját tanulási motivációjuk alakulását az iskolai pályájuk során·                  
.                   választ keresni arra, milyen megéléseik vannak a tizenkettedikeseknek az utóbbi tanévek érettségi vizsgáinak sajtóvisszhangjára, a diáktapasztalatokra tekintve


A kutatás módszere: fókuszcsoportos beszélgetés.

A Márton Áron Egyesület támogatása
2026-06-18

Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.

Labdarúgók az iskolánkban
2026-06-18

Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.

A Ballagás programja
2026-05-27

A végzőseinket 2026. május 29-én búcsúztatjuk. Ünnepeljenek velünk!