Vetélkedő és emlékülés az Országházban Márton Áron püspök tiszteletére

2015-09-27

Lakiteleken rendezték meg 2015 szeptember 25-26.-án a „Márton Áron, a XX. század püspöke” elnevezésű Kárpát-medencei vetélkedő döntőjét, amelyen 24 csapat vehetett részt az internetes fordulók eredményei alapján. 

Vetélkedő és emlékülés az Országházban Márton Áron püspök tiszteletére

Iskolánkat két csapat képviselte, felkészítő tanáruk Lőrincz Éva-Katalin tanárnő volt. Első díjat nyert a  Kósa Johanna XII.C, Kovács Róbert és Tankó Gábor Tihamér XI.E összetételűcsapatunk, második díjat pedig a Lázár Andrea X.C, Lázár Aletta XI.C és Péter Lóránd XI.F összetételű csapat. Az ünnepélyes eredményhirdetésre és díjazásra a budapesti Országházban került sor a Márton Áron püspök tiszteletére rendezett emlékülés keretében. Az emlékülés alatt a győztes csapat és felkészítő tanáruk ott ülhetett a pulpituson a gyűlésvezető Lezsák Sándor mellett. A vetélkedőt közösen szervezte a Lakitelek Népfőiskola, a Székelyföld Alapítvány, a csíkszentdomokosi Márton Áron Múzeum és Magyarország csíkszeredai Főkonzulátusa.

Ezúton is gratulálunk a csapattagoknak és Lőrincz Éva-Katalin tanárnőnek! Büszkék vagyunk rátok!

A Márton Áron Egyesület támogatása
2026-06-18

Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.

Labdarúgók az iskolánkban
2026-06-18

Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.

A Ballagás programja
2026-05-27

A végzőseinket 2026. május 29-én búcsúztatjuk. Ünnepeljenek velünk!