A Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának a Társadalomtudományi Tanszéke az idén negyedik alkalommal rendezte meg a Venczel József Társadalomtudományi Vetélkedőt, amely idén a Menni vagy maradni tematikus címmel került meghirdetésre
A vetélkedőre két fordulóban került sor: első körben a diákoknak egy mobiltelefonnal készített filmet, egy fényképsorozatot kellet készíteniük, vagy egy esszét kellett írjanak, amely a verseny címében megfogalmazott problematikát bontotta ki. A továbbjutott csapatok, a második fordulóban, három területen kellett helytálljanak: egy ismertellenőrzésnek a migráció szociológiai irodalmából, valamint Venczel József életrajzából, majd egy esszét kellett írjanak a Romániát esetlegesen érintő bevándorlási hullámok jövőjéről. A 2016 november 5-én megrendezett második fordulóban első helyen végeztek iskolánk XI.B osztályos tanulói, Bőck Laura-Brigitta és Nagy Tímea, akik a vetélkedő fődíját (fejenként egy táblagépet) is nyertek.A kéttagú nyertes csapat vezető tanára dr. Tódor Imre volt.Gratulálunk!
V.L
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.