A megyei pedagógusok tanácskozásán, 2020. szeptember 24.-én, az érettségin elért kimagasló eredményekért a Márton Áron Főgimnázium román nyelv és irodalom katedra tagjait elismerésben részesítették.
A Főgimnázium végzősei éveken át, román nyelv és irodalom érettségi vizsgán 90% fölött teljesítenek, a 2019-2020-as tanévben 100%-os átmenési arányt értek el.
Az érdemoklevelet a Hargita Megyei Tanfelügyelőség részéről Manuela Nicoleta Stîng? román nyelv és irodalom szakos tanfelügyelőnő adta át. Ez az értékelés ugyanakkor biztatás és elismerés a szaktanárok számára, mivel képesek voltak alkalmazkodni a világjárvány által hozott változásokhoz és a jelenlegi helyzetben is vállalták az iskolában szervezett felkészítők nehézségeit.
Ugyanakkor, ez a kitüntetés elismeri a vezetőségnek és a tanári karnak a román nyelv és irodalom tanításához való pozitív hozzáállását, amely az iskola fejlesztési tervének egyik prioritása.
Dr. György Géza-Árpád
aligazgató
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.