A Hargita Megyei Kulturális Központtal együttműködésben, író-olvasó találkozóra, került sor iskolánk dísztermében a Magyar Kultúra Napján, 2010. január 22.-én, nagyszámú érdeklődő diák és tanár jelenlétében. A találkozón az újvidéki Híd irodalmi folyóirat szerzői és szerkesztői – Faragó Kornélia, Végel László, Maurits Ferenc és Virág Gábor – mutatták be, részben saját alkotásaikon keresztül a Vajdaság irodalmi és képzőművészeti értékeit. A jó hangulatú találkozó az Irodalmi Karaván című előadássorozat csíkszeredai állomásaként a Magyar Oktatási és Kulturális Minisztérium támogatásával valósult meg.
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.