I. díj a Venczel József Esszéversenyen

2025-06-13

Iskolánk 11.B osztályos (társadalomtudományok szakirány) tanulója, András Tímea, az idei évben sikerrel vett részt a Babeș–Bolyai Tudományegyetem Magyar Szociológia és Szociális Munka Intézete által meghirdetett Venczel József Esszéversenyen, melyet „Nézd más szemmel az iskoládat!” címmel írtak ki a 2025-ös kiadás alkalmával.

I. díj a Venczel József Esszéversenyen

Tímea „Hangok a folyosón – diákok, tanárok és lehetőségek” című esszéjében a Márton Áron Főgimnázium közösségi életét vizsgálja szociológiai szempontból. Dolgozatában félig strukturált interjúk segítségével elemzi az iskolai kommunikáció, a közösségi terek hiánya, valamint a sajátos nevelési igényű tanulók helyzetét érintő problémákat, és konkrét, gyakorlatban is alkalmazható megoldási javaslatokat fogalmaz meg. Esszéje érzékenyen és éretten közelít az iskolai valóság sokszínűségéhez, külön hangsúlyt fektetve az empátiára, az inklúzióra és a közösségépítő szemlélet fontosságára. A 2025. május 23-án megrendezett döntőn Tímea pályamunkája első díjban részesült. A dolgozat elkészítését dr. Tódor Imre tanár úr irányította.

Szívből gratulálunk Tímeának újabb kiemelkedő sikeréhez és példamutató eredményéhez!

 

Zsakó László Nemzetközi Programozási Verseny beszámoló
2026-01-17

2025. november 11.-én került sor a verseny regionális szakaszára, amelyen 19 diákunk elérte a továbbjutáshoz szükséges pontszámot.

Röplabdacsapat a MÁG-ban
2026-01-12

Új sportágban próbálhatták ki magukat a Márton Áron Főgimnázium sportkedvelő diákjai.

Resztoratív szemlélet
2026-01-09

Tartalmas és rendkívül letisztult háromnapos képzésen vett részt 2026. január 7–9. között tizenegy kollégánk a Jakab Antal Tanulmányi Házban, ráadásul nem akárkivel: Vidia Negrea, a resztoratív szemlélet egyik legismertebb és legelismertebb szakembere vezette a tréninget.