Gyalogtúra a Szent Anna-tóhoz

2025-09-17

A Márton Áron Gimnázium Természetjáró – és Biciklis Köre az idei Zöld Hét második napján, szeptember 16-án gyalogtúrát szervezett a Szent Anna-tóhoz.

Gyalogtúra a Szent Anna-tóhoz

A túrán hetvenen vettünk részt: négy tanár (Tímár Tímea, Kelemen Csongor, Keresztes Olivér, Tankó József), illetve hatvanhat diák, akik között mind a négy évfolyam és az iskola legtöbb osztály osztálya képviseltette magát. A reggeli gyülekező a csíkszeredai vasútállomáson volt, ahonnan vonattal mentünk Tusnádfördőre. A fürdővároskából a valamivel rövidebb, ámde meredekebb útvonalon kapaszkodtunk fel a Szent Anna-tó turisztikai övezetének bejáratához.

Lehetőségünk volt a Mohos-tőzegláp bejárására vezetett séta keretében, amely során sok mindent tanulhattunk vidékünk eme természetföldrajzi különlegességéről. Ezt követően ereszkedtünk le a Szent Anna-tó partjára, ahol következett a jól megérdemelt hosszabb pihenő. Délután a másik - hosszabb,ámde alapvetően lankásabb - útvonalon ereszkedtünk le Tusnádfürdőre, ahonnan a késő délutáni vonattal tértünk haza. A közel egész napos túra nagyon kellemes kora őszi időben, jó hangulatban telt, az iskola diákságának jelentős részét megmozgatva.

A Márton Áron Egyesület támogatása
2026-06-18

Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.

Labdarúgók az iskolánkban
2026-06-18

Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.

A Ballagás programja
2026-05-27

A végzőseinket 2026. május 29-én búcsúztatjuk. Ünnepeljenek velünk!