Erdélyi különböző városaiból és tanintézményeiből érkező nyolc csapat mérte össze érvelési tudását és vitakészségét 2026. január 24-én, szombaton, Kolozsváron az MCC szervezésében megrendezett Vitázz! középiskolai vitaverseny erdélyi regionális fordulóján.
A tanulókat a versenyre dr. Tódor Imre, iskolánk társadalomtudományokat oktató tanára kísérte.
Az „Adóbevallási Szövetkezet” nevet viselő csapat, amelynek tagjai Imre Karin Anett (XI.B, társadalomtudományok), Császár Anna Róza (XII.E matematika-informatika) és Kedves Bálint (Segítő Mária Gimnázium: XII.B, társadalomtudományok), nyerte meg az erdélyi regionális fordulót, így továbbjutott az országos döntőbe. Az országos megmérettetésre 2026. március 27-28-án kerül sor Budapesten, az MCC Központjában. A csapat felkészítő tanárai: dr. Tódor Imre és Szabó László.
A „Be vagyunk zárva” nevet viselő csapat, amelynek tagjai Bálint András (XI.E matematika-informatika), Jónás Tamás (XI.E matematika-informatika) és Szabó Albert-András (XII.E matematika-informatika), teljesítményét a zsűri dicséretben részesítette. A csapat felkészítő tanára: dr. Tódor Imre.
Gratulálunk a vitaversenyen részt vett tanulóknak és felkészítő tanáraiknak, az országos döntőhöz pedig sok sikert kívánunk!
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.