Erdélyi különböző városaiból és tanintézményeiből érkező nyolc csapat mérte össze érvelési tudását és vitakészségét 2026. január 24-én, szombaton, Kolozsváron az MCC szervezésében megrendezett Vitázz! középiskolai vitaverseny erdélyi regionális fordulóján.
A tanulókat a versenyre dr. Tódor Imre, iskolánk társadalomtudományokat oktató tanára kísérte.
Az „Adóbevallási Szövetkezet” nevet viselő csapat, amelynek tagjai Imre Karin Anett (XI.B, társadalomtudományok), Császár Anna Róza (XII.E matematika-informatika) és Kedves Bálint (Segítő Mária Gimnázium: XII.B, társadalomtudományok), nyerte meg az erdélyi regionális fordulót, így továbbjutott az országos döntőbe. Az országos megmérettetésre 2026. március 27-28-án kerül sor Budapesten, az MCC Központjában. A csapat felkészítő tanárai: dr. Tódor Imre és Szabó László.
A „Be vagyunk zárva” nevet viselő csapat, amelynek tagjai Bálint András (XI.E matematika-informatika), Jónás Tamás (XI.E matematika-informatika) és Szabó Albert-András (XII.E matematika-informatika), teljesítményét a zsűri dicséretben részesítette. A csapat felkészítő tanára: dr. Tódor Imre.
Gratulálunk a vitaversenyen részt vett tanulóknak és felkészítő tanáraiknak, az országos döntőhöz pedig sok sikert kívánunk!
Organizăm din nou concursul regional de competențe lingvistice în limba română, pentru elevi maghiari NON RECUSO LABOREM!, EDIȚIA a II-a, la data de 28 mai 2025, ora 10.00.