A 2026. március 27-28. között megrendezett Tudományos Diákkörök Kárpát-medencei Konferencia (TUDOK) döntőjének idén a pécsi Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziuma és Kollégiuma adott otthont.
A rangos tudományos eseményen négy országból (Magyarország, Románia – Erdély, Szlovákia – Felvidék, Szerbia – Vajdaság) érkező diákok 77 dolgozatot 11 szekcióban mutattak be, összesen 97 résztvevővel. Iskolánkat két tanuló képviselte a megmérettetésen, akik dobogós helyezéseket értek el. A diákokat a versenyre dr. Tódor Imre kísérte el.

A kétnapos rendezvény nemcsak verseny volt, hanem inspiráló közösségi tér is, ahol a tudomány iránt érdeklődő diákok találkozhattak. A résztvevők a Hargita Megyei Kiválósági Központ társadalomtudományi csoportjának tagjai, amelynek keretén belül dr. Tódor Imre személyre szabott felkészítést tart számukra. Szívből gratulálunk tanulóink kiemelkedő eredményeihez, valamint felkészítő és mentortanáraiknak is! További sikereket kívánunk a további tudományos pályájukon!

Köszönjük a Márton Áron Egyesületnek az anyagi támogatását!
Organizăm din nou concursul regional de competențe lingvistice în limba română, pentru elevi maghiari NON RECUSO LABOREM!, EDIȚIA a II-a, la data de 28 mai 2025, ora 10.00.