A Zöld SzékelyFöld Egyesület 2011 tavaszán meghirdette az Aha! Nagyhagymás élőhely nevet viselő természetvédelmi vetélkedőt.
A verseny elején a csapatvezetők terepgyakorlatokon vettek részt több alkalommal is a tavasz és a nyár folyamán, a Nagyhagymás hegységben és a Súgó barlangnál. A csapatvezetők első feladata egy bemutató készítése volt az osztályuk számára, a terepgyakorlatokon tanultak alapján, melyben a Békási-szoros – Nagyhagymás Nemzeti Parkot mutatták be, e mellett a biodiverzitás (biológiai sokféleség) fontosságára hívták fel a figyelmet. Ezután a csapatvezetők összeállították saját csapataikat (6 fős csapatok), majd a csapatok is részt vettek egy terepgyakorlaton (a mi csapatunk a Gyilkos-tónál volt terepgyakorlaton). Ezt követte az első csapatmunkát igénylő feladat, a tájfutóverseny a Gyilkos-tó környékénél. Ezek a terepgyakorlatok a tudásunk gyarapítását szolgálták, megismertünk sok állat- és növényfajt és szembesültünk a természet ökoszisztémáját veszélyeztető tényezőkkel. A csapatok következő megmérettetése egy "Zöld Sarok" készítése volt természet- és környezetvédelem témakörben.
Az utolsó megpróbáltatás még hátra van, minden csapatnak készíteni kell egy bemutatót a versenyen szerzett ismereteiket felhasználva.
Örülünk, hogy részt vehettünk ezen a versenyen és reméljük, hogy mások figyelmét is felkeltettük a környezetünk fontosságára.
Csapatunk neve: Levele
Székely Ágota (csapatvezető), Kotró Réka, Ráduly Izabella, Nagy Szeréna, Simény Levente, Szőcs Endre
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.