A csíkszeredai Márton Áron Gimnázium 12-ik osztályos diákjai március 12-i, hétfői fizikaórájukon elkezdték összeszerelni azt a napkollektoros rendszert, amelyet a Hargita Megye Tanácsának Energiatakarékossági Közszolgálata által tavaly szervezett tanulmányi versenyen nyertek.
" /> A csíkszeredai Márton Áron Gimnázium 12-ik osztályos diákjai március 12-i, hétfői fizikaórájukon elkezdték összeszerelni azt a napkollektoros rendszert, amelyet a Hargita Megye Tanácsának Energiatakarékossági Közszolgálata által tavaly szervezett tanulmányi versenyen nyertek.
" /> A csíkszeredai Márton Áron Gimnázium 12-ik osztályos diákjai március 12-i, hétfői fizikaórájukon elkezdték összeszerelni azt a napkollektoros rendszert, amelyet a Hargita Megye Tanácsának Energiatakarékossági Közszolgálata által tavaly szervezett tanulmányi versenyen nyertek.
" />

Elkezdődött a napkollektoros rendszer összeszerelése

2012-03-14

A csíkszeredai Márton Áron Gimnázium 12-ik osztályos diákjai március 12-i, hétfői fizikaórájukon elkezdték összeszerelni azt a napkollektoros rendszert, amelyet a Hargita Megye Tanácsának Energiatakarékossági Közszolgálata által tavaly szervezett tanulmányi versenyen nyertek.

Elkezdődött a napkollektoros rendszer összeszerelése

A 2011 őszén meghirdetett megmérettetésre összesen 47 csapat nevezett be a megye különböző középiskoláiból, és a december 6-i döntőbe öt csapat jutott be, ahol az iskolájuk energiafogyasztásának csökkentésével kapcsolatos ötleteiket kellett megvédeniük a zsűri előtt. A legjobbnak a Márton Áron Gimnázium Zöld MÁG nevű csapata bizonyult, amely megnyerte iskolájának a fődíjat, a napkollektoros rendszert. A rendszer különlegessége, hogy könnyen összeszerelhető, így a diákok egy szakember segítségével rakják össze a darabokban megérkezett napkollektordarabokat az elkövetkező hetekben, fizikaórájuk alatt. A berendezést áprilisban üzemelik be.

A nyertes csapat összetétele: Balázs Hunor, László Attila, Virágh Zsolt, a
vezetőtanár pedig Halász Gyöngyi.

A Márton Áron Egyesület támogatása
2026-06-18

Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.

Labdarúgók az iskolánkban
2026-06-18

Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.

A Ballagás programja
2026-05-27

A végzőseinket 2026. május 29-én búcsúztatjuk. Ünnepeljenek velünk!