Hargita Megye Tanácsa és a Fehér Holló Médiaklub meghívására Moldávia török-gagaúz nyelvű autonóm területéről, Gagaúziából érkezett hétszemélyes küldöttség Hargita megyébe. A csapat főleg Komrát fővárosban, Ceadir Lunga kisvárosban valamint a Congaz-régióban tevékenykedő óvó- és tanítónőkből, középiskolai és egyetemi oktatókból tevődött össze.
A küldöttség 2013. január 25-én, pénteken ellátogatott a Márton Áron Gimnáziumba is, ahol Varga László igazgató és Juhász-András Réka aligazgató fogadta őket. A pedagógusok románórán vettek részt a X. D osztályban, majd ezt rövid beszélgetés követte az igazgatói irodában.
A Megyei Tanács által szervezett délutáni programon iskolánk Zsigora néptánc-együttese mezőségi táncokat adott elő, majd ezt gagauz dal és tánc követte, zárásként pedig Manjul folk-rap énekes aratott sikert.
http://www.aspektus.eu/content/gagauz-szekely-zaszlocsere-csikszeredaban
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.