2016 március 2-án a Környezetvédelmi Ügynökség munkatársai jóvoltából iskolánk érdeklődő diákjai ismereteiket kiegészítő előadáson vehettek részt a farksok életmódjával kapcsolatosan. A bemutatott anyag egyszerre tudományos ismeretterjesztés, útmutató tudományos munkát végzők számára a felhasználható módszereket illetően, ugyanakkor betekintést nyújt a terepező biológus és környezetvédő munkájába.
Az Európai Unió támogatásával életre kelt program révén a szakemberek Hargita, Kovászna, Maros, Neamț,Vrancea megyékből átfogó felmérésbe kezdtek a farkaspopulációk élőhelyének kiterjedtségét, az életképes egyedek és falkák számának felmérését illetően. Átfogó programterv alapján követik az egyes populációk dinamikáját, az ember-farkas viszonyt. Ebbe a munkába bármilyen, a farkasokkal kapcsolatos megfigyeléssel be lehet kapcsolódni, ehhez várják pl. a diákok hozzájárulását is.
A témában Szabó Szilárd, a Környezetvédelmi Ügynökség munkatársa adott hasznos útbaigazításokat, információkat, válaszolt az érdeklődő diákok kérdéseire.
Barta Mónika, biológiatanár
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.