Új helyszínen, a bukaresti Műszaki Egyetem impozáns Új aulájában került sor az elmúlt tanév nemzetközi versenyein kitűnt diákok díjazására, 2018 december 20-án, közvetlenül a karácsonyi szünidő kiadása előtt.
Az eseményen jelen volt Ecaterina Andronescu oktatási miniszter, egyben a házigazda intézmény rektora és Kovács Irén Erzsébet, a kisebbségi oktatásért felelős államtitkár is. Az ünnepségre a nemzetközi versenyeken is bizonyító iskolákból hívtak meg diákokat, tanárokat és igazgatókat, akik kiválósági oklevelet, illetve-az utóbbiak kivételével- pénzjutalmat vehettek át. A Hargita megyei küldöttségből az idén sem hiányoztak a csíkszeredai Márton Áron Gimnázium képviselői, ezúttal a Nemzetközi Magyar Középiskolai Matematika Verseny díjazottjai, Péter István (XI.E) és Bartis Zsolt , a volt XII.E osztály 2018 nyarán végzett diákja, továbbá az Apáczai Csere János Nemzetközi Magyar Irodalmi Verseny díjazottja, Péter Katalin(XI.F), valamint Bara Katalin, Páll R.Olga, Tamási Csaba felkészítő tanárok és Varga László, az iskola igazgatója kaptak meghívást az ünnepségre. Köszönjük a Hargita Megyei Tanfelügyelőségnek, hogy megoldotta küldöttségünk utaztatását a fővárosba, lehetővé téve részvételünket ezen az országos jelentőségű ünnepségen!

Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.