Csíkszeredában
A Magyar Kultúra Napjához kapcsolódva, 2021 január 23-án délután került sor a csíkszeredai Pedagógusok Háza nagytermében a 2020. évi RMPSZ díjak ünnepélyes átadására, amelyen a pedagógusszervezet vezetőin kívül részt vett Potápi Árpád államtitkár is, aki a Nemzetpolitikai Államtitkárság nemrég lezajlott programjainak nyerteseit díjazta.Tudományos munkássága elismeréseképpen Apáczai-díjat vehetett át iskolánk tanára, dr.Tódor Imre, míg Benedek Márton (IX.C), Fancsali Boglárka (XI.C) és Lukács Szilvia (XII.B) osztályos diákok-kiváló tanulmányi és versenyeredményeiknek köszönhetően- Mákvirág-díjban részesültek.A szervezők felkérésére iskolánk diákja, Lukács Szilvia Kölcsey Ferenc Parainesis Kölcsey Kálmánhoz című művéből olvasott fel egy részletet.Díjazottjainknak ezúton is gratulálunk és további sok sikert kívánunk!


További részletes beszámolók az eseményről a lenti linkeken olvashatóak.
Varga László
igazgató


Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.