Első díjat nyert a csíkszeredai Márton Áron Gimnázium csapata a tizennyolcadik alkalommal megrendezett TUDÁSZ Általános Műveltségi Vetélkedőn
Első díjat nyert a csíkszeredai Márton Áron Gimnázium csapata a tizennyolcadik alkalommal megrendezett TUDÁSZ Általános Műveltségi Vetélkedőn, amelyet hagyományosan Székelyudvarhelyen rendeznek meg. Iskolánk Nagy Veronka történelemtanárnő által felkészített csapata – Gáll Klára, Kelemen Csongor és Rusu Péter, X. B osztályos tanulók – rangos mezőnyt utasított maga mögé (a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium, a marosvásárhelyi Bolyai Farkas Gimnázium, a kolozsváry Báthory István Gimnázium, a nagyenyedi Bethlen Gábor Kollégium, a brassói Áprily Lajos Gimnázium és a székelyudvarhelyi Backmadarasi Kis Gergely Református Kollégium csapatát). Az eseményről beszámolt a Duna Televízió Térkép Reggel című, 2010 január 24-én sugárzott műsora is, maga a verseny január 19-én zajlott le.
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.