Október 20-án a IX. B osztály diákjai a csíkszépvízi víztározóhoz látogattak el.
A gátnál Páll Zsolt és Simon Júlia, az Olt Vízügyi Igazgatóság munkatársai fogadták a csapatot, beszéltek a tó kialakításának folyamatáról, a gátrendszer felépítéséről, a tárolt vízmennyiségről. Szó esett a száraz időszakokról, a tavat tápláló patakokról, a fürdőzési és horgászati szabályozásról is.
Ezután Pál Attila, a Harvíz munkatársa, illetve kollégái fogadták a diákokat. Saját szemünkkel figyelhettük meg, hogyan működik az iszap és a vízben levő szilárd anyagok ülepítése, bemutatták a homokszűrőket, a komplex műszereket és a számítógépek által vezérelt folyamatot, amelyek az ivóvíz összetételét mérik és szabályozzák.
Hálásan köszönjük mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 3,5%-át a Márton Áron Egyesület javára ajánlották fel. Támogatásuk révén továbbra is diákjaink javát szolgáló oktatási, kulturális és közösségi programokat valósíthatunk meg.
Az elmúlt tanévben az FK színeiben szereplő fiatal labdarúgóink nemcsak a tanulmányi feladataikban, hanem a sportpályán is helytálltak.